EMNİYET VE GÜVENLİK

EMNİYET VE GÜVENLİK

Güvenlik otomobillerimizi tasarlarken temel prensiplerimizden biridir ve Jaguar otomobilleri günümüzdeki en ileri emniyet ve güvenlik teknolojilerini içerir.

GÜVENLİK

Yolcuların korunması açısından gerçekleştirilen yenilikler arasında ön koltuklardaki yolcuların boyut ve ağırlıklarını tespit ederek hava yastığı temasını buna göre ayarlayan "yumuşak iniş" teknolojisi, bir çarpışma anında baş dayamalarını öne doğru hareket ettirerek boynu destekleyen anti-whiplash sistemi yer alır.

Jaguar'ınız için maksimum güvenliği sağlamak üzere her araç sürekli olarak alarm ve immobilizer ile korunur.

SÜRÜCÜ ASİSTANI PAKETLERİ

Her paket sizi güvende tutacak ve bilgilerden haberdar olmanızı sağlayacak bir dizi özellik sunar.

YÜKSEK HIZLI ACİL DURUM FRENİ

YÜKSEK HIZLI ACİL DURUM FRENİ

Yüksek hızlı Acil Durum Freni bir başka otomobille potansiyel bir önden çarpışma tehlikesi sezdiğinde sürücüyü fren yapması için uyarmak üzere bir ön uyarı yayınlar. Sürücü tepki vermediği durumda, otomobil olası bir darbenin şiddetini azaltmak için frene basar. Yüksek hızlı Acil Durum Freni 10 km/sa ila 160 km/sa arasında hazır ve aktif durumdadır.
ŞERİT TAKİP ASİSTANI VE SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ

ŞERİT TAKİP ASİSTANI VE SÜRÜCÜ TAKİP MONİTÖRÜ

Şerit Takip Asistanı otomobilinizin istem dışı olarak bulunduğunuz şeritten dışarı doğru sürüklendiğini algılar ve sizi otomobili yeniden yönlendirmeye teşvik etmek için direksiyona düzeltici bir tork uygular.

Sürücü Takip Monitörü ise direksiyon komutlarını, fren ve gaz pedalı aktivitesini izleyerek uykunuzun gelmeye başladığını algılar ve mola vermeniz için size erken aşamada uyarıda bulunur.
DİREKSİYON YARDIMI ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ

DİREKSİYON YARDIMI ÖZELLİKLİ ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ

Direksiyon Yardımı özellikli Adaptif Hız Sabitleyici otoyollarda ve yoğun trafikte sürüşü daha kolay ve daha konforlu hale getirir. Bunu öndeki otomobille belirli bir mesafeyi korurken otomobilinizi şeridinde tutmak üzere direksiyon, hızlanma ve frenlemeye yardımcı olarak gerçekleştirir. Hafif direksiyon müdahaleleri otomobili ortada tutmak üzere harcanan fiziksel eforu azaltır.
PARK ASİSTANI

PARK ASİSTANI

Aracınızı park alanına girerken veya park alanından çıkarken yönlendirerek paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır. Grafikler ve bildirimler manevralar sırasında size kılavuzluk eder. Bunun için uygun vitesi seçmeniz ve hızı kontrol etmeniz yeterlidir.
ŞERİTTE TUTMA YARDIMI

ŞERİTTE TUTMA YARDIMI

Aracınızın yanlışlıkla şeridinden ayrıldığını algılar ve hafifçe yeniden şeridine yönlendirir.
KÖR NOKTA YARDIMI

KÖR NOKTA YARDIMI

Kör Nokta Yardımı çarpışmaları önlemeye yardımcı olur. Otomobiliniz siz şerit değiştirmeye başlarken kör noktanızda bir başka otomobil olduğunu tespit ederse ilgili yan aynada küçük bir uyarı ışığı yanar ve direksiyon torku otomobilinizi yaklaşan otomobilden uzaklaştırmanız için size yardımcı olur.
360° PARK YARDIMI

360° PARK YARDIMI

Our 360ᵒ Park Yardımı özelliği dar yerlerde manevra yaparken size güven verir. Geri vites seçildiğinde otomobilin kuşbakışı görünümü Dokunmatik ekranda görüntülenir ve otomobilinizin çevresine yerleştirilmiş sensörler otomatik olarak tetiklenir ya da manuel olarak etkinleştirilebilir. Siz park ederken Dokunmatik ekran ve sesli geri bildirim engellere ne kadar yakın olduğunuzu gösterir.
KÖR NOKTA ASİSTANI

KÖR NOKTA ASİSTANI

Kör Nokta İzleme özelliğine ait bir geliştirme olan Kör Nokta Asistanı, şerit değiştirmeye başladığınızda sizi kör noktanızda bulunan araçtan uzaklaştırmak için direksiyon torku uygular.