JAGUAR GÜVENİLİRLİĞİ

Jaguar, dünyanın en güvenli, en güvenilir ve en emniyetli lüks performans sedanları, spor otomobilleri ve SUV’larını sunmak üzere olağanüstü çalışmalar yürütmektedir.
JAGUAR GÜVENİLİRLİĞİ

Bir tasarımcının kaleminden çıkan ilk taslaktan ve bir mühendisin titiz hesaplamalarından başlayarak, sanal olarak, laboratuvar şartlarında ve gerçek kullanım koşullarında gerçekleştirilen binlerce kilometre testten otomobillerimizin imalatı, montajı ve teslimatına kadar yaptığımız her işe kaliteyi ve güvenilirliği katıyoruz.

Gelişmiş Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE) yazılımlarına ve donanımlarına her yıl 13 milyon pound yatırım yapmamızın nedeni de bu. Bu sayede parçalar çok daha hızlı ve doğru şekilde tasarlanıyor ve fiziksel olarak ortaya çıkmadan önce milyonlarca sanal kilometre boyunca test ediliyor ve optimize ediliyor. Bu süreç, bir modelin geliştirilme aşamasında 1,2 milyon kilometre sürüş ve 290 ton CO2 tasarrufu yapabilmemizi mümkün kılıyor.Bu sebeple her yeni vites kutusu tasarımı, çok kısa bir süre içerisinde 10 yıllık veya 240.000 kilometrelik kullanım ömrünü simüle eden yüksek teknoloji laboratuvarlarımızda kesintisiz 12 haftalık statik teste tabi tutuluyor. Bu sebeple otomobillerimizi kuzey İsveç’in -40ºC’leri gören ormanlarına, Arizona ve Dubai’nin +50ºC çöllerine ve İtalya Nardò’daki yüksek hız testi pistine götürüyoruz. Tüm teknolojinin gerçek kullanım koşulları altında da en iyi şekilde çalıştığını kontrol ederek son onayı vermeden önce otomobillerimizi Almanya’daki Nürburgring Nordschleife pistinde 8.000 kilometre boyunca zorlu bir teste tabi tutuyoruz.Yine bu sebeple bir Jaguar üretilirken Ingenium motorun yaklaşık 3,8 l/100 km verimliliğe ve 99 gr/km CO2 emisyonuna sahip olması amacıyla krank mili insan saçının kalınlığının yüzde 6’sı olan 0,003 mm toleransla cilalanıyor. Bu sebeple son teknoloji lazerler ve kameralar her şaside 168 noktadan kalite testi gerçekleştirirken, her panel aralığı otomobilin 6.000 litre suya batırıldığı son Muson Testinden önce +/-0,5 mm hassasiyetle kontrol ediliyor.Ürün Mühendisliği İdari Direktörü Nick Rogers şunları söylüyor: "En son teknoloji mühendislik becerisi Jaguar Land Rover’ın temelini oluşturur. Kullanıcılarımıza arzu edilen otomobiller ve yaşamları boyunca hayran kalacakları deneyimler sunmak için mühendislik becerisi son derece önemlidir. Jaguar Land Rover 3,1 milyar pound harcamayla Birleşik Krallık’ta Araştırma ve Geliştirme ile Mühendisliğe 2014/2015 (mali yılında) en fazla yatırım yapan şirket olmuştur. Kısa süre önce mühendislik kapasitesi açısından büyüme gerçekleştirerek daha fazla otomobilin pazara daha hızlı, daha verimli ve üstün dayanıklılık ve güvenilirlikle sunulmasını mümkün hale getiriyoruz.”Jaguar Land Rover havacılık/uzay ve Formula 1™ gibi yüksek teknoloji kullanılan sektörlerden edindiği uzman bilgisiyle otomobillerin geliştirme yöntemlerinde devrim yaratarak, geleneksel süreçlerle elde edilemeyecek seviyede performans ve kapasite sunuyor.

"EN SON TEKNOLOJİ MÜHENDİSLİK BECERİSİ JAGUAR LAND ROVER’IN TEMELİNİ OLUŞTURUR. KULLANICILARIMIZA ARZU EDİLEN OTOMOBİLLER VE YAŞAMLARI BOYUNCA HAYRAN KALACAKLARI DENEYİMLER SUNMAK İÇİN MÜHENDİSLİK BECERİSİ SON DERECE ÖNEMLİDİR.”
NICK ROGERS
Ürün Mühendisliği İdari Direktörü

DİĞER HİKAYELER

GLOBAL TESİSLER

GLOBAL TESİSLER


Yayınlanma Tarihi: 18-08-2016

Her bir Jaguar otomobilinin yüksek kapasiteli, sağlam ve güvenilir olması için çok kapsamlı çalışmalar yürütülmektedir.
SANAL MÜHENDİSLİK

SANAL MÜHENDİSLİK


Yayınlanma Tarihi: 18-08-2016

Yeni ürünlerin ve bunların arkasındaki gelişmiş teknolojinin daha hızlı, daha verimli ve çok daha sağlam şekilde geliştirilmesi için son teknoloji ürünü sanal mühendislik araçlarına yatırım yapıyoruz. Böylece çok daha sağlam, dayanıklı ve güvenilir Jaguar otomobilleri ortaya çıkıyor.
TEST SÜRECİ

TEST SÜRECİ


Yayınlanma Tarihi: 18-08-2016

Bitmiş ürünün daha sağlam, güvenilir olması ve satın aldığınız modelin sürdüğünüz en güvenli otomobil olması amacıyla Jaguar otomobillerin her parçası, tasarım, geliştirme ve üretim aşamalarında güvenlik, dayanıklılık ve kalite açısından binlerce teste tabi tutulur ve kontrolden geçer.