JAGUAR’IN SANAL GERÇEKLİK DENEYİMİ

JAGUAR’IN SANAL GERÇEKLİK DENEYİMİ

07.05.2016

SİZİN YERİNİZE MAİLLERİNİZİ CEVAPLAYACAK, TELEFONLARI AÇACAK, HATTA TAKVİMİNİZİ OLUŞTURACAK VE HAYATINIZI BÜYÜK ÖLÇÜDE KOLAYLAŞTIRACAK BİR YOL ARKADAŞI, BELKİ DE ÇOK DAHA FAZLASI...

Geleceğin biliminin sanal gerçeklik üzerinden ilerleyeceğine dair ciddi çalışmalar ve deneyler yürütülüyor. Öyle ki artık araştırmacılar, bir fotoğrafınızdan internette sanal bir simülatörünüzü oluşturabiliyor. Sizin yerinize maillerinizi cevaplayacak, telefonları açacak, hatta takviminizi oluşturacak bir simülatörün hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracağı bir gerçek. Ama bazı şeyler var ki, teknoloji ne kadar gelişirse gelişisin, bir simülatör asla benzerini yapamaz, yaşatamaz ya da hissettiremez. Örneğin bir Jaguar F-TYPE deneyimini, hiçbir şey taklit edemez.

İngiliz Mizahının Dayanılmaz Kalitesi

İngiliz Mizahının Dayanılmaz Kalitesi

İngilizlerin mizah konusunda daâhice üretim yaptıkları tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek. Durum komedisi konusunda uzmanlar ve mizahtaki sarkastik yaklaşımları türlü kanallar vasıtasıyla hızla dünyanın dört bir yanına yayılıyor. Özellikle televizyonda yayınlanan programların neredeyse tamamı farklı ülkelerde de farklı yapım şirketleri tarafından çekiliyor, yayınlanıyor. Dünyanın eğlencesini ve mizahını kaynak olarak alıp, altından bu kadar başarıyla kalkan bir milletten, aynı kalitede şakalar bekleme hakkımız var. Jaguar da bu konuda yapması gerekenleri yapıyor ve bir simülatör şakası ile insanların akıllarını başından alıyor.
Gerçek Yolculuğu Simülasyon Zannetmek

Gerçek Yolculuğu Simülasyon Zannetmek

Bazı deneyimler taklit edilemez diyerek simülatör şakasını planlayan Jaguar ekibi, insanların kafalarına bir kask geçirip, gerçek olmayan bir yolculuğa çıkacaklarını söylüyor. Jaguar deneyiminin kusursuzluğunun en iyi şekilde yaşanabileceği F-TYPE ile bir platformda ziyaretçilerini karşılıyor. Kask sayesinde bir video izleyen ve yaşadıkları hissin simülasyondan kaynaklı olduğunu düşünen katılımcılar, aslında gerçek bir Jaguar F-TYPE deneyimi yaşadıklarını bilmiyorlar. Özel ve güvenli bir pistte, profesyonel bir pilotla çılgın bir sürüşe çıkan ziyaretçilere, daha sonra bunun bir simülasyon olmadığı ve gerçekten Jaguar deneyimi yaşadıkları söyleniyor. Hepsi kısa sürede yaşadıkları şoku üzerlerinden atıyor ve simülasyonun ne kadar ileri bir teknoloji olsa da, gerçek bir Jaguar deneyimi ile başa çıkamayacağını anlıyorlar.
Bir Kez Daha Yapabilir Miyiz?

Bir Kez Daha Yapabilir Miyiz?

Jaguar F-TYPE deneyimi yaşayıp, bundan habersiz olan katılımcılar, gerçeği öğrendikleri an “Tekrar yapabilir miyiz?” sorusunu yöneltiyor. F-TYPE’ın bağımlılık yaratan tutku dolu sesini, kusursuz mühendisliğini ve size hissettirdiklerini, defalarca yaşamak isteyecek, kolay kolay etkisinden kurtulamayacaksınız.

HIZLI BAĞLANTILAR