JAGUAR RACING TAKIMI FORMULA E YENİ SEZON ÖNCESİ TEST SÜRÜŞLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

Jaguar TCS Racing, İspanya’nın Valencia kentindeki Ricardo Tormo pistinde düzenlenen ABB FIA Formula E resmi testleri sırasında 400’den fazla tur attı.
JAGUAR RACING TAKIMI FORMULA E YENİ SEZON ÖNCESİ TEST SÜRÜŞLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

FORMULA E

İngiliz yarış takımı, sekizinci sezonun başlangıcından yalnızca 57 gün önce, otomobillerini değerlendirmek ve geliştirmek için yoğun tempoda geçen test haftasından faydalandı. Jaguar TCS Racing pilotları Mitch Evans ve Sam Bird, beş test seansı boyunca Jaguar I-TYPE 5 ile 1.400 kilometrenin üzerinde yol katetti. Jaguar TCS Racing, yetenekli pilot kadrosu ve Jaguar I-TYPE 5 üzerinde gerçekleştirilen iyileştirmeler ile podyumda daha fazla başarı, daha fazla galibiyet ve nihayetinde Dünya Şampiyonasını kazanmak için yarışacak. Jaguar TCS Racing, 12 şehirde gerçekleştirilecek olan toplam 16 yarışın ilkinde, 28 ve 29 Ocak 2022 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Diriye kentinde piste çıkacak.


JAGUAR RACING FORMULA

Jaguar TCS Racing, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonasının sekizinci sezonu öncesinde, Valencia’daki Ricardo Tormo pistinde tam tamına 434 tur atarak yoğun bir test haftasını geride bıraktı.


Mitch Evans ve Sam Bird ile Formula E'nin en güçlü pilot kadrolarından birine sahip olan takım, kapsamlı test programını ardında bırakırken Jaguar I-TYPE 5’in gelişimi için hayati önem taşıyan veriler topladı, yeni sıralama formatını test etti ve kritik pit stop provalarını tamamladı.


aguar I-TYPE 5

Test seansları sırasında 217’şer tur tamamlayan Bird ve Evans, toplamda 1.460 km katederek Londra ile Monako arasındaki mesafeye eş değer yolu tamamlamış oldu. Test haftasına olumlu bir başlangıç yapan İngiliz pilot Sam Bird, birinci seansta sıralamanın zirvesinde yer alarak Jaguar I-TYPE 5’in önümüzdeki sezon için potansiyelini ortaya koydu. Mitch Evans ise antrenman amaçlı sıralama seansında en iyi süreyi elde etti.


Mitch Evans

Mitch Evans, Jaguar TCS Racing pilotu, 9 numara: “Genel olarak iyi bir hafta geçirdiğimizi düşünüyorum. Sürekli farklı aşamalardan geçiyoruz. Bu durum, özellikle de üç gün boyunca aralıksız devam eden test seansları söz konusu olduğunda kendini daha güçlü hissettiriyor. Büyük bir şevkle güçlü bir başlangıç yaptık ve bu da bizim için oldukça umut verici oldu. Test haftasının her gününde, tüm seanslarda oldukça rekabetçi bir kimlik sergiledik. Bu durum bizi cesaretlendiriyor. Yapmayı planladığımız her şeyi başardık, elimizde değerlendirmemiz gereken iyi veriler var ve sezonun ilk yarışı için Ocak ayını sabırsızlıkla bekliyoruz.”


Sam Bird

Sam Bird, Jaguar TCS Racing pilotu, 10 numara: “Jaguar TCS Racing takımının bu hafta Valencia’da gerçekleştirdiği tüm çalışmalardan büyük memnuniyet duyuyorum. Hem Jaguar I-TYPE 5 hem de Suudi Arabistan öncesinde geliştirmemiz gereken noktalar hakkında çok şey öğrendik. Takım olarak güçlü olduğumuzu, Suudi Arabistan’a giderken iyi bir ivme yakaladığımızı ve güzel şeyler başaracağımızı düşünüyorum.”


Jaguar TCS Racing’in dünya çapında 12 şehirde gerçekleştirilecek toplam 16 yarışın ilkinde, 28 ve 29 Ocak 2022 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Diriye kentinde piste çıkacak.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YENİ JAGUAR C-TYPE DEVAM MODELİ

YENİ JAGUAR C-TYPE DEVAM MODELİ

Jaguar Classic, sınırlı sayıda üretilecek C-type Devam Modeli ile Le Mans yarışını iki kez kazanan efsane modelinin doğuşunu kutluyor.
TAMAMEN ELEKTRİKLİ JAGUAR I-PACE’TEN EVERESTING MEYDAN OKUMASI

TAMAMEN ELEKTRİKLİ JAGUAR I-PACE’TEN EVERESTING MEYDAN OKUMASI

Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE, tek şarjda Everest Dağı’nın yüksekliği kadar, yani 8.848 metre tırmanmayı başararak “Everesting” meydan okumasını tamamladı.
Destination Zero

Destination Zero

Destination Zero’ya doğru çıktığımız yolculukta Sıfır Emisyon, Sıfır Kaza ve Sıfır Trafik Yoğunluğu yaşanan bir dünya hayal ediyoruz. Hedefimiz sürekli yenilikle toplumumuzu daha güvenli ve daha sağlıklı, çevremizi ise daha temiz hale getirmek. Ürün ve hizmetlerimizi hızla değişen dünyaya uyarlamayı amaçlıyoruz.