JAGUAR’IN YENİ REIMAGINE STRATEJİSİ

JAGUAR’IN YENİ REIMAGINE STRATEJİSİ

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu lüks otomotivin liderlerinden Jaguar, geleceğini inşa edecek yeni stratejisini açıkladı. Sürdürülebilirlik ve elektrikli mobiliteyi odak noktası olarak belirleyen İngiliz otomotiv üreticisi, “Reimagine” stratejisi kapsamında, 2039 yılına kadar tüm Jaguar modellerini tamamen elektrikliye dönüştürmeyi planlıyor.

Kalıcı bir sürdürülebilirlik hedefiyle yola çıkan Jaguar, dünyanın en çok arzu edilen lüks otomobillerinin çevreye olan etkisini minimuma indirecek. 2030 yılına kadar Jaguar satışlarının yüzde 100'ünü tamamen elektrikli modellerden oluşturacak şekilde yeniden yapılandıran Jaguar, 2039 yılına kadar tedarik zincirinden, ürünlerine ve operasyonlarına kadar tüm alanlarda karbon nötr olmayı amaçlıyor. Stratejiyi hayata geçirebilmek için yıllık 2,5 milyar sterlin harcayacak olan Jaguar, bütçeyi başta elektrifikasyon teknolojileri olmak üzere bağlantılı hizmetler ve veri merkezli ekosistemin oluşturulmasında kullanacak.

Yeniden yapılanma kararını dijital bir basın toplantısıyla duyuran Jaguar CEO’su Thierry Bolloré, Reimagine stratejisinin markanın rakipsiz olduğu özelliklerini geliştirmeye imkan tanıdığına işaret etti. Reimagine yaklaşımıyla mevcut fikir ve teknolojiler için bir sıçrama gerçekleştirme hedeflediklerini belirten Bolloré, çevik bir organizasyon yapısıyla her alanda verimliliklerini de yükselteceklerini sözlerine ekledi.

Jaguar Elektrikli Olarak Yeniden Doğacak
Önümüzdeki 10 yıl içerisinde Jaguar’ın altyapılar üzerinde elektrikleneceğini belirten Bolloré, markanın temsil ettiği tüm değerleri modernize lüks kavramıyla baştan tasarlayacaklarını, 2025 yılı itibarıyla Jaguar’ın tamamen elektrikli bir marka olarak yeniden doğacağını belirtti.

Kalite ve verimlilik
Yeni modernize lüks anlayışı yaratmanın hedeflendiği Reimagine stratejisi kapsamında, Jaguar için en son teknoloji elektrifikasyon altyapısını destekleyen bir platform inşa edilecek. Jaguar’ın yeni platformu tamamen elektrikli modeller için tasarlanacak.