JOHANNES HUEBL VE İKONİK STİLİ

JOHANNES HUEBL VE İKONİK STİLİ

07.02.2019

SOKAK STİLİ KARELERİN VE MODA HAFTALARININ ARANAN YÜZÜ ALMAN ASILLI MODEL JOHANNES HUEBL'ÜN STİL SIRLARINI MERCEK ALTINA ALIYORUZ.

Söz konusu erkek modası, iyi giyinmek ve stil sahibi olmaksa onun yüzü akla ilk gelen görüntülerden. Moda haftalarında, davetlerde, defilelerin ön sıralarında verdiği başarılı pozlardan aşina olduğumuz Alman asıllı model Johannes Huebl dünya çapında stil oyununu en iyi oynayan erkekler arasında.

Johannes Huebl

Hamburg doğumlu yakışıklı model, 17 yaşında ailesinin onu gönderdiği Dublin'deki yatılı okulda okurken GQ İngiltere'den gelen bir editörün ona modellik yarışmasına katılmasını önermesiyle keşfediliyor.

Johannes Huebl

Yarışmada başarılı olan Johannes, Londra'da bir ajansa kaydolarak modellik kariyerine ilk adımı atmış oluyor. 15 seneden uzun bir süredir kariyerinde sağlam adımlarla yükselen Huebl, bugün 21. yüzyılın en başarılı stil ikonlarından biri olarak görülüyor.

Johannes Huebl

Portfolyosunda GQ, Vanity Fair, Vogue China, Elle, Marie Claire, Harper’s Bazaar gibi moda dergilerinde yer almanın yanı sıra Hugo Boss, Ungaro, Ralph Lauren, Banana Republic, Dunhill, Donna Karan, MontBlanc, Nivea, Hogan’s, Massimo Dutti ve Schwarzkopf gibi dünyaca ünlü markaların kampanyalarında boy göstermek de bulunuyor.

Johannes Huebl

Huebl, özgeçmişi ve stiliyle olduğu kadar eğitimiyle de etkileyici bir isim. Hamburg Üniversitesi'nde ekonomi bölümünü bitiren model, eğitimine Lueneburg Üniversitesi "filozofi, tarih film ve fotoğrafçılık ekseninde kültürel bilimler" bölümünde devam etmiş.

Johannes Huebl

Yakışıklılığının yanı sıra, her daim kusursuz gözüken stiliyle de güçlü bir ilk izlenim bırakan Huebl'ün sırrı, cesur parçaları ustaca bir araya getirmesinde ve günlük stilinde risk almaktan kaçınmamasında saklı. Farklı renk ve dokuları bir arada kullanmaktan çekinmeyen model, seçtiği parçaların kalıp ve kumaş detaylarında ise ince eleyip sık dokuyor.

Johannes Huebl

Moda haftalarında veya defilelerde, genellikle takım elbise veya kalıbı üzerine tam oturan blazer bir ceket ve farklı aksesuarlarla görmeye alışık olduğumuz Huebl, günlük hayatında daha sade ve spor tercihler yapıyor. Mavi, bej, beyaz ve kahve tonları en çok kullandığı renklerin başında geliyor.

Johannes Huebl

Bir erkeğin stilinin en büyük tamamlayıcısı olan kişisel aksesuarlar onun için olmazsa olmaz. Bir röportajında, kendisi için en önemli iki aksesuarın dedesi tarafından üniversite mezuniyetinde hediye edilen saati ve alyansı olduğunu söylemesine bu nedenle şaşırmıyoruz.

Johannes Huebl

Söz alyansından açılmışken... Huebl'ün sokak stili fotoğraflarında yanında gördüğümüz ve Instagram hesabındaki fotoğrafların neredeyse yarısında varolan bir diğer stil ikonu ise Olivia Palermo.

Johannes Huebl

Saat, kravat, şal, gözlük ve alyansın yanında Huebl'ün vazgeçemediği bir diğer tutku ise ayakkabıları. Her erkeğin dolabında buunması gereken 5 parça listesine hiç düşünmeden kaliteli beyaz bir sneaker ekleyen ünlü modelin ayakkabı dolabı, sokak stili karelerinden de anlayacağımız gibi oldukça geniş.

Johannes Huebl

Uzun bir süredir eşi ile birlikte New York'da yaşayan model, işlerinin yoğunluğu nedeniyle sürekli seyahat halinde ve bu nedenle aynı yerde çok fazla zaman geçiremiyor. Paylaşımlarında yanında sık sık bir bavul gördüğümüz Huebl, rahat ama bir o kadar da şık seyahat stiliyle her zaman olduğu gibi kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Johannes Huebl

Johanne Huebl'ün hobilerinin başında (Instagram hesabındaki manzara fotoğraflarında ipucunu verdiği üzere) fotoğrafçılık geliyor. Gençlik zamanlarından beri elinden fotoğraf makinasını düşürmeyen ancak kariyerindeki dinamizm ve koşuşturma nedeniyle bu hobisiyle eskisi kadar ilgilenemeyen başarılı model, bu tutkusunu sosyal medya sayesinde canlı tutmaya çalışıyor.

Johannes Huebl

Üzerine geçirdiği her parçayı mükemmel bir şekilde taşımasına yardımcı olan fiziğinden de anlaşılacağı gibi oldukça sportif bir yapıya sahip olan Huebl'ün en sevdiği sporlar arasında tenis ve kayak geliyor. Her kış eşiyle dünyanın farklı kayak merkezlerinde yorgunluk atan Huebl, çok sevdiği tenisi de şehirdeki günlük hayatına entegre etmeye özen gösteriyor.

Johannes Huebl

Palermo ve Huebl çiftinin birlikte sahip oldukları bir de köpekleri var. Sosyal medyasında Olivia Palermo ile birlikte fotoğrafları sık sık paylaşılan bu sevimli köpeğin ismi Türkçede "kahya" anlamına gelen Mr. Butler.

Johannes Huebl

Keten ceketleri, gözünden neredeyse hiç çıkarmadığı güneş gözlükleri, kusursuz kesim pantolonları ve yandan gülümsemesi ile fotoğraflarına ve stiline kayıtsız kalamadığımız modelin 41 yaşında olduğuna inanmak her ne kadar zor olsa da onu daha çok uzun süre boyunca moda dünyasında hayranlıkla izleyeceğimizden eminiz.