JAGUAR VE BARACUTA,
“YENİ KLASİKLER REHBERİNİ”
BİR ARAYA GETİRMEK ÜZERE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

İkon haline gelmiş iki İngiliz markası, geleceğin klasiklerini tanımlamak üzere Avrupa genelinde moda, sanat ve mimari dünyalarında
bir kültür keşfine çıkıyor.
JAGUAR VE BARACUTA, <br>“YENİ KLASİKLER REHBERİNİ” <br>BİR ARAYA GETİRMEK ÜZERE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

Yeni Klasikler Rehberi

Ekim 2021 tarihinde Londra’da başlayacak ve Şubat 2022 tarihinde Milano Moda Haftasında sonra erecek yolculuk kapsamında önde gelen fenomenler, yaratıcılık anlamında Avrupa’nın önemli şehir ve kasabalarını türünün tek örneği olan özel bir Jaguar Baracuta E-PACE ile gezerek “Yeni Klasikler Rehberini” bir araya getirecek. Sınırlı sayıda sunulacak Baracuta Jaguar G9 ceketi seyahate özel olarak tasarlandı.


Jaguar x Baracuta İş Birliği:


İngiliz tasarım dünyasının iki devi olan Jaguar ve Baracuta, geleceğin trendlerini keşfetmek üzere güçlerini birleştirdi. Sırasıyla 1935 ve 1937 yıllarında Coventry ve Manchester kentlerinde kurulan iki marka, otomotiv ve moda dünyalarının en ikonik ve kalıcı tasarımlarından bazılarına imza atmış olmalarıyla tanınıyor. Daima zamana ayak uyduran ve kültürel diyalogların ön saflarında yer alan iki marka, şimdi de “Yeni Klasikler Rehberi” adını verdikleri geleceğin tasarım klasiklerine yönelik bir rehber hazırlamak için bir araya geliyor.


Jaguar x Baracuta

Markaların kendilerine özel tasarım genlerini kutlamak üzere türünün tek örneği olan Jaguar Baracuta E-PACE’in yanı sıra bir de Baracuta Jaguar G9 ceketi tasarlanmış bulunuyor. Her ikisi de fenomenler, blog yazarları, sanatçılar ve içerik tasarımcılarından oluşan saygın bir grubun Birleşik Krallık ve Avrupa’daki kasaba ve şehirlerin kültürel derinliklerine seyahat ederek gelecek nesillere ilham verecek ve onları şekillendirecek yeni yerleri, modaları, trendleri ve insanları arayacakları “Yeni Klasikler Rehberinin” bir araya getirilmesinde tamamlayıcı bir rol oynayacak.


BaracutaBaracuta

Ekim 2021 tarihinde Londra’da başlayarak Şubat 2022 tarihinde Milano Moda Haftasında sona erecek bu “tarz avı” kapsamında Almanya, İspanya, Polonya ve Avusturya ziyaret edilecek ve bu ülkelerin kimliğini oluşturan zengin ve geniş kreatif alt kültürler keşfedilecek. Canlı ve interaktif bir portal olarak sunulacak “Yeni Klasikler Rehberi”, konuya ilgi duyanlar tarafından dört aylık seyahat boyunca takip edilebilecek.


tarz avı

Kampanyayı başlatan kişi olarak karşımıza son yılların en etkili moda küratörlerinden biri olan İngiliz içerik tasarımcısı ve marka danışmanı Samutaro çıkıyor. Samutaro, kreatif iş birliğinin ürünlerine ilk kez Warwickshire, Gaydon'da yer alan Jaguar Ürün Geliştirme Merkezinde tanık olma fırsatı bulmuş. Burada, klasik G9 ceketten ilham alarak özel Jaguar E-PACE’i tasarlayan Jaguar ekibi üyesi tasarımcı Anna Abell ile tanışmış.Anna, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Tasarım, hem Jaguar hem de Baracuta markalarının kalbinde yer alıyor. Her iki marka da günümüze kadar zamana karşı ayakta durmayı başararak sürekli değişen zevkler ve kültür trendleriyle uyumunu kaybetmeyen klasik tasarımlara imza atmış bulunuyor. Bu nedenle, bu iki markayı böylesine bir iş birliği ile bir araya getirme sorumluluğunu üstlendiğim için çok mutluyum. Sonuçta, karşımızda uzun süredir sahnelerden televizyon ekranlarına kadar dünyanın en ikonik isimleriyle birlikte anılan iki önemli isim var.”


Baracuta

Jaguar x Baracuta E-PACE P300e plug-in hybrid, “Neutro” adı verilen çok özel bir gövde rengi kullanılarak tasarlandı. Yalnızca bir tane üretilen E-PACE modelinin kapı ve zemin döşemelerinde, Baracuta tarafından G9 ceketin astarında kullanılan ekose kumaş karşımıza çıkıyor. Aynı desen, otomobilin kontrast tavanında da resmediliyor. Ayrıca, E-PACE'de Baracuta arması ile işlenmiş koltuk başlıklarına, arka kelebek camda Baracuta logosuna ve Baracuta ambleminin görüldüğü kapı altı lambalarına da yer veriliyor.Baracuta G9 Jaguar ceketin bir kolunda “Jaguar” adının işlendiğini görürken ceketin iç kısmına baktığımızda özel Jaguar x Baracuta logosu karşımıza çıkıyor.“Yeni Klasikler Rehberinin” serüvenini nextclassicguide.com adresinden takip edebilirsiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

JAGUAR'IN BENZERSİZ SOUND DESIGN PROJESİ

JAGUAR'IN BENZERSİZ SOUND DESIGN PROJESİ

Jaguar, benzersiz Sound Design Projesi ile canlı müzik coşkusunu kutlamak üzere 4th Floor Creative'in yanı sıra Disciples ve Pip Millett ile ortak bir çalışmaya imza atıyor.
RENKLER BİZE NE SÖYLÜYOR?

RENKLER BİZE NE SÖYLÜYOR?

Siz de renklerin ruhları olduğuna inanıyor musunuz? Gördüğümüz, dokunduğumuz her şeyin renksiz olduğunu hayal edin… Çok eski zamanlardan günümüze toplumlar, birçok renge farklı farklı anlamlar yüklemişlerdir.
TAMAMEN ELEKTRİKLİ JAGUAR I-PACE’TEN EVERESTING MEYDAN OKUMASI

TAMAMEN ELEKTRİKLİ JAGUAR I-PACE’TEN EVERESTING MEYDAN OKUMASI

Tamamen Elektrikli Jaguar I-PACE, tek şarjda Everest Dağı’nın yüksekliği kadar, yani 8.848 metre tırmanmayı başararak “Everesting” meydan okumasını tamamladı.