JAGUAR, EFSANEVİ MK 2 SPORTS SEDAN MODELİNİN 60. YILINI KUTLUYOR

JAGUAR, EFSANEVİ MK 2 SPORTS SEDAN MODELİNİN 60. YILINI KUTLUYOR

JAGUAR, EFSANEVİ MK 2 SPORTS SEDAN MODELİNİN 60.YILINI BENZERSİZ RANKIN FOTOĞRAFLARIYLA KUTLUYOR

21.10.2019

Jaguar, dünyanın en çok sevilen sedan otomobillerinden Mk 2’nin 60. yıldönümünü otomobilin stiline, yaratıcılığına ve bireyselliğine övgü niteliği taşıyan çok özel bir fotoğraf dizisiyle kutluyor.XF, XE ve Mk 2 gibi üç temel modelin karakterine övgü niteliğinde tasarlanan “Rooms by Rankin”, Jaguar ve uluslararası üne sahip moda fotoğrafçısı Rankin arasında benzersiz bir iş birliğini yansıtıyor.Orijinal ve görsel dinamizm sağlamak adına Rankin, her biri aracın farklı karakterini yansıtacak üç oda tasarladı. Serinin üçüncü ve son bölümü için Rankin, Mk 2 ‘ye özel, göz alıcı siyah puantiye desenine sahip ve yalnızca koyu rengin görülebileceği bir oda olan Period Drama’yı yarattı.Rankin konu hakkında şunları söyledi: “Jaguar Mk 2 tartışılmaz biçimde büyüleyici ve orantılı, çok özel bir otomobil. Mk 2’nin formuna ve sahip olduğu mirasına övgüde bulunurken, aynı zamanda tamamen modern bir havaya da sahip bir şey yaratmak istedim. Bu yüzden puantiye kullanmayı seçtim.”Jaguar Tasarım Direktörü Julian Thomson ise şunları ekledi: “Puantiye deseni Mk 2 için mükemmel bir seçim. Son derece nostaljik bir havaya sahip, aynı zamanda onu modası geçmeyen bir klasik haline getiren modern bir değeri de mevcut. Rankin gerçekten de öne çıkan bir eser ortaya çıkarmayı başardı. Şık ve Jaguar’da hepimizin takdir ettiği büyüleyici bir cazibeye sahip.”

Puantiye deseni Mk 2

Puantiye deseni Mk 2 fotoğraf çekimi

Puantiye deseni Mk 2 çekimi

'Rooms by Rankin' ortaklığında yer verilen Mk 2, Jaguar Classic Koleksiyonu’na ait Koyu Mavi 3,8 litre manuel bir otomobil. Jaguar Classic, Coventry’deki Classic Works tesisinde yer alan aktif araç koleksiyonuna ek olarak gelecek nesiller tarafından da görülebilmesi amacıyla bu hazine niteliğindeki klasikleri yollarda tutabilmek için satış, servis, restorasyon ve uzmanlık sunuyor.1959 yılında Londra, Earls Court Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Jaguar Mk 2, cüretkar tasarımı, zarif kıvrımları ve 125 mil/sa azami hıza sahip 220 bg güç üreten versiyonu da dahil olmak üzere 3,8 litrelik XK modelinden türetilen güçlü altı silindirli motoru ile bir gecede şöhreti yakaladı.

Puantiye deseni Mk 2

Puantiye deseni Mk 2

Puantiye deseni Mk 2

Üstün yol performansına ek olarak Jaguar Mk 2 yarış pistinde de son derece rekabetçiydi, Roy Salvadori ve Graham Hill gibi ustaların elinde sedan otomobiller arasında sayısız zafer kazandı.


Rankin hakkında


Rankin, İngiliz fotoğrafçı, yayıncı ve film yönetmenidir. Eğitimini London College of Printing’de tamamladı ve burada tanıştığı Jefferson Hack ile birlikte ikonik pop kültürü dergisi Dazed and Confused’u kurdular. Rankin şu anda dergisinin içeriği kadar cesur stili sayesinde dünyanın en önde gelen fotoğrafçılarından biri sayılıyor. Portföyünde Tony Blair, Spice Girls, Madonna, Kate Moss, İngiliz Kraliçesi ,Rolling Stones ve David Bowie dahil olmak üzere pek çok ünlü isim yer alıyor.Jaguar Classic


Jaguar Classic, dünya genelinde Jaguar meraklıları için orijinal otomobiller, uzman servis, orijinal yedek parça ve unutulmaz deneyimlerin resmi kaynağıdır. Coventry’deki Classic Works tesislerinde çalışan son derece yetenekli mühendisler, yeni mezunlar ve stajyerlerden oluşan, her geçen gün büyüyen ekibimiz olağanüstü restorasyon işlemleri ve özel Devam otomobilleri üretme konusunda uzmanlaşmıştır.
Jaguar Classic<br>

HIZLI BAĞLANTILAR